NAŠE FENKY

 

Buggy Mereva

Baschka a Berenica  Slzy Katharů

 

 

Naše chovatelské záměry

Jsme malou rodinnou chovnou stanicí, která nemá ve svém záměru produkovat velké množství štěňat, ale v přiměřené míře využít a rozvinout potenciál naší první chovné fenky Buggy a časem pokud k tomu budou vhodné i Baschky a Bereniky . Chceme se připojit, k chovným stanicím v České republice, které mají svůj podíl na zvyšování standardu chovu beauceronů, což začíná být oceňováno v okolních státech i v samotné zemi původu Francii. Klademe důraz nejen na exteriér našich psů, ale rovněž na povahu, vlohy pro výcvik a obranářské schopnosti. Schopnost beaucerona být vyrovnaným, ale důsledným a v případě potřeby tvrdým obráncem své rodiny je pro nás prioritní. (Výstavní šampion, který při povahovém testu,  projeví pasivitu nebo bázlivost, dle našeho názoru nemá v chovu co dělat a s takovým psem určitě nikdy krýt nebudeme.)

Pro náš první vrh A jsme vybrali Destina z Dorky, psa úspěšného v pracovních činnostech i na výstavách. Po roce, pokud již můžeme posoudit výsledky našich štěňat, jsme spokojeni. Vrh je silný, zdravý, pevných povah s dobrými základy pro obranu a všechna štěňata, která se zůčastnila  výstav měla výborné hodnocení.

Pro vrh B jsme chovného psa vybírali podle obdobných kritérií a zvolili jsme Barbase Warrior Soul. Doufáme, že jsme tím vytvořili předpoklady pro to, aby očekávaná štěňata byla stejně výborná jako z vrhu prvního. Ohlasy, které máme od nových majitelů tomu nasvědčují. 

Ve Zbýšově 5.5.2013

Naši bosíci

Buggy byla první a nejtěžší štěně z vrhu, seznámili jsme se s ní, ještě když měla zalepená očka a netrpělivě očekávala den, kdy si ji budeme moci odvést. Domácnost s námi již sdílel Ben, kterého jsme si vzali z útulku a již se na něm začaly projevovat známky stáří. Vzhledem k budoucímu hárání a uvykání štěněte hned od začátku na prostředí, kde bude mít své místo, jsme se pustili do stavby dvoukotce. Buggy mezitím zdárně prospívala se svou matkou Brooke a sourozenci. Celý vrh se jevil vyrovnaný, štěňata odvážná, silná a hravá. U Buggy mě zaujala již od počátku projevovaná samostatnost. Při našich setkáních, nás sledovala zpytujícím, analyzujícím pohledem. Zatímco ostatní štěňata si hrála v chumlu, ona již vyrážela na samostatné průzkumy okolí a dávala najevo své sebevědomí.  Při  cestě do nového domova neprojevovala žádný strach, jen se jí příliš nezamlouvala cesta autem a slintala mi nervózně do klína. Seznámení s Benem proběhlo v pohodě a on ochotně převzal roli psí mámy. Asi po týdnu, kdy jsme ji měli doma, jsme přešli na režim, který s malými obměnami dodržujeme dodnes - přibližně třetinu dne tráví Buggy s rodinou a zbytek na dvoře a na zahradě. Jen co se trochu otrkala, začala se stavět do dominantní role mezi zvířecími příslušníky naší domácnosti. 

S Buggy cvičíme  na cvičišti KK Rapotice, je zde dobrý kolektiv a lidé, kteří pomohou a poradí. Synové už vyletěli z domu, takže pod společnou střechou naší domácnosti nabyl převahy ženský prvek. Moje dámy Buggy milují, ale to nebrání občasným projevům žárlivosti mezi nimi: "Buggy má víc fotek než já. S Buggy jezdíš na cvičák a kam jsi vyvedl mě? Buggy už zas dostala nový obojek. Buggy děláš webové stránky..." Nicméně u paničky dostane Buggy vždycky něco dobrého nebo speciálního k jídlu a vezme si ji na klín a Valerie ráda ukáže kamarádkám jak Buggy poslouchá její povely. Naučila ji chodit do příkrých schodů na půdu a když se nechá přemluvit, tak mi pomůže i s výcvikem.

Z našeho prvního vrhu A jsme si nechali harlekýnku Angelu . Angela měla krásný exteriér a vlohy pro spotrovní výcvik, jako dobrá obranářka se projevovala již od svých 7 měsíců. Na svých prvních výstavách byla hodnocena jako velmi nadějná a výborná. Bohužel nám začátkem ledna 2013 tragicky zemřela na vnitřní pneumotorax jako následek pádu na zledovatělém poli. Pro celou rodinu to byla těžká ztráta, ale štěnátka z vrhu B, kterých byl v té době plný dům nám nedovolila se utápět ve smutku a rozhodli jsme se, že se prázdné místo v našich srdcích by mohly pomoci zaplnit Berenica (Beruška),  a harlekýnka Baschka, které říkáme Gábinka.

 

Buggy, Ben a Angela Spring 2012

Tato fotogalerie je prázdná.

 Buggy 2 měsíce s paničkou Ivanou a s Benem. 

Valerie a Ben a Buggy

 

Naše rodina v průběhu času.

Tato fotogalerie je prázdná.