Webová prezentace byla spuštěna

21.04.2011 23:10

Vážení milovníci čtyřnohých přátel,
tyhle stránky jsou zasvěceny naší fence Buggy z chovu Mereva, plemene Beauceron.
Beauceron je všestranné francouzské národní plemeno vyšlechtěné z původních ochránců stád do dnešní podoby. Vyniká samostatností, inteligencí, odolností a dobrým zdravotním stavem. Miluje celou rodinu, ve které si vybere svého pána. K neznámým lidem, pokud není specielně cvičen nebo zrazen, se chová přátelsky, ale v případě ohrožení člena rodiny se z něj stává nekompromisní obránce, kterého se nevyplatí podceňovat. V současnosti jej ve Francii s převahou využívají armádní a policejní složky, záchranáři i rodiny jako společenského a hlídacího psa. V České republice rok od roku roste jeho obliba a přesto, že je určen především pro celoroční pobyt venku, je zde často chován i v bytech. Toto plemeno zde není příliš známé - maximálně jako Sorbon z filmu Angelika markýza andělů.
Případné zájemce však musím varovat, že seznámení s beauceronem může být těžce návykové již od prvního setkání. Jeho chovatelé, pokud jim to umožňují podmínky, málokdy zůstávají u jednoho psa a další plemena pro ně již nadále přestávají existovat. Což mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti. Od svého dětství, do bohužel zralého věku, jsem měl velšteriéra, boxera, dobrmana, NO a několik kříženců, u manželky to byli především psi loveckých plemen: irský setr, zlatý retrývr, jagteriér, jezevčíci a oba jsme po dvouleté zkušenosti s tímhle plemenem uchváceni a naše patnáctiletá dcera tvrdí, že si chce nechat štěně od Buggy a cvičit s ním.
  V případě zájmu se o plemeni lze na internetu dohledat mnoha podrobností především na stránkách Českého beauceron klubu, takže dále vám už budu v části "Povídání" presentovat spíše osobní zkušenosti s naší fenkou a tímto plemenem.
Děkuji za návštěvu těchto stránek a přeji hodně štěstí


S pozdravem
Aleš Hruška