Speciální výstava 2011 Bítov

22.08.2011 14:22

Minulý víkend 19.-21.8. Jsme se zůčastnili Speciální výstavy 2011, v Bítově s francouzskou rozhodčí Florence Leonard-Nolle. Několik foteček bude na rajčeti.

 https://buggymereva.rajce.idnes.cz

Třída otevřená - feny byla nejsilněji obsazená 10 fen a z toho několik šampionek. Buggy nastupovala  ještě se svou sestřičkou Berry - obě byly hodnoceny známkou Výborná, ale do pořadí nezasáhly. V téhle třídě, jak již máme vyzkoušeno, dávají rozhodčí přednost starším rozložitějším fenám, než jsou naše mladé dámy.

Bylo zajímavé mít příležitost srovnat obě sestřičky. Berry je krásná elegantní fenka, proti které Buggy působí drsnějším a robustnějším dojmem, co do exteriéru i co do povahy a váhový rozdíl bude 4-5kg. Možná je to způsobeno i tím, že v beaceronovi se často zrcadlí charakter jeho majitele. U Berry je to panička působící velmi sofistikovaným dojmem, kdežto já jsem, jak musím přiznat, sice dobrák, ale nechtějte mě naštvat. Takže i Buggy je přátelská ke psům i lidem, ale na agresivní projev reaguje velmi rázně.

Pokud jsem si měl čas všimnout, tak Berry si zachovala výraznější pálení, zatímco Buggy s věkem tmavne, rovněž má oproti Buggy hladší a jemnější srst. Buggy se po posledním línání srst na hřbetě od kohoutky až k zádi začíná výrazně vlnit (což francouzští rozhodčí  oceňují). Vypadá to jako kdyby se chystala na tuhou zimu.

Bohužel jsme nenechali sestřičky spolu proběhnout, protože nám Buggy začala hárat a je lehce podrážděná. Na TAN testu Berry obstála, ale myslím, že bylo škoda, že si ji neprovedla panička, protože pak by její obranná reakce na hůl byla určitě důraznější, takhle se spíš  dívala po ní, než aby řešila  chlapíka, kerý tam něco nacvičuje.

Areál campu mě poněkud zklamal a neumím si představit, že bych zde strávil víc než víkend. Ač je camp na webu znázorňován jako na břehu modré zátoky, za našeho příjezdu tam místo čisté vody bylo jen bahno a jakási zelená břečka, ke které jsme nedovolili psům se ani přiblížit. Ceny, jak vlastního ubytování, tak i v místních občerstveních, dle mého názoru nadsazené oproti standardu, který byl poskytován.

Přesto jsme byli rádi, že jsme viděli řadu známých, které už začínáme považovat za přátele a docela pěkně jsme si večer zazpívali u kytary. Kromě ohodnocení Výborná, které jsme si z výstavy odváželi, bylo pro mě obrovským povzbuzením, že jsem byl od ledna tohoto roku poprvé schopen běžet ve výstavním kruhu spolu s Buggy.