LTV Volenice srpen 2012

07.08.2012 23:22

Právě jsme se vrátili z výcvikového tábora beauceronů v čechách ve Volenicích. Na tábor jsme jeli s Ivanou a našimi fenkami buggy a Angelou. Ivana byla zpočátku zklamaná, že tam kromě Slávy a Mišky, kteří dojeli ze Slovenska s Athénkou nevidí známé tváře, ale brzy ji to přešlo protože se na táboře sešli ti správní blázni a rychle jsme našli společnou řeč. Vedoucím výcviku byl Petr Veselka, klobouk dolů je to Pan výcvikář a na pejsky pod jeho vedením byla radost se dívat. Mnozí majitelé jen tiše žasli jak krásně umí jejich mazlíčci cvičit když se to vezme správně do ruky. Perfektní byla i jeho práce figuranta, kdy po týdnu kousali i psi, kteří zpočátku nejevili žádný zájem. Ivanu zaujal především nácvik stop a je rozhodnutá v něm s Angelou pokračovat. Díky kolektivu, který se na táboře vytvořil se nám z něj vůbec nechtělo odjíždět, bylo nám tam dobře a hodně jsme se naučili pro další práci s našimi pejsky. Na tábor za námi přijela i Lenka s Destinem podívat se na svoje štěňátka. na fotce z leva do prava: Lenka, Destin,Aleš, Buggy, Angela a Athena a Slavo.

Angela si s Athenkou docela rozuměla ale Buggy snahy Athenky o projevy dominance nechtěla akceptovat a museli jsme je držet od sebe.

Další návštěvou na táboře byla Katka s tomášem, kteří přivezli ukázat Aschrett- Freyu, Freya je krásně zbarvená a zůstává světlejší než Angela. Jako nejmenší z trojice našich štěňat to neměla snadné. Angele jsme dali ze začátku košík pro jistotu,al e bylo to zbytečné. na procházce jsme došli až k blízkému rybníku kde se freya předvedla jako vynikající plavkyně - závidíme.