Buggy i dětičky nám dělají radost

18.06.2012 11:40

 

Měsíc květen byl pro nás docela náročný s Buggy jsme se připravili na zkoušku BH a sami jsme spolu s ní a Agelou absolvovali dvě klubové výstavy. Jednu pořádanou Českým beauceron klubem. Buggy hodnocena jako výborná bez pořadí a Angela jako velmi nadějná VN2. Na snímku níže, jsme na speciální výstavýstavě Slovenského Klubu beuceronů u Nitry v obci Svatoplukovo. Jeli jsme tam za našimi kamarádkami Helou a Ivou a těšili se, že uvidíme pánečky od naší dcerušky Athény (na snímku v pravo). Hodnocení Buggy res.CAC, Angela VN2, Athena VN1

 

Těšili jsme se i na setkání s kolegy chovateli ze Slovenska, že s nimi posedímě popijeme a zazpíváme si a brali jsme sebou kytaru. Předpokládali jsme, že to bude jako u nás v klubu kde se lidé sjíždí den dopředu a je příležitost navazovat kontakty. Dopadli jsme jak hubkaři, protože v pátek jsme na místo konání dojeli sami, což nás poněkud zklamalo. Druhý den však vyšlo krásně počasí a konečně jsme viděli i naše štěńátko Athénku no jak vidíte na fotografii tak se v sedmi měsících už co do velikosti vyrovná matce a Angela u které jsme měli starost, že je velká, byla vedle ní hodnocena jako fenka křehčí tělesné stavby. Nicméně obě fenečky byly hodnoceny panem rozhodčím Tiborem Havelkou jako velmi nadějné. Rád bych vyzdvihnul jeho přístup ne proto, že nám dal dobré hodnocení, ale vždy tak aby slyšeli přítomní zhodnotil konkrétního pejska i porovnal celou vystavovanou skupinu. Pan Havelka umí a je se od něj co učit.

Ale ani naše ostatní štěňata v tomto období nezahálela. Aschrett - Freya uspěla na mezinárodní výstavě v Praze VN1 na fotce je s paničkou Katkou.

Radost nám i svojí paničce Marii Helen Kujale dělá i Atilla ve Finsku kde na svojí první výsavě dostal hodnocení Velmi nadějný 1 a ještě BOB.