Buggy Mereva

 

VÝSTAVY

Třída                  

Druh výstavy Rozhodčí   (země původu) Datum Hodnocení
Mladých Intercanis Brno J. Niciewicz (Polsko) 6.2.2010 velmi nadějná 2
Dorostu Klubová Jihlava Anjoran (Francie) 18.4.2010 Výborná
Mezitřída Klubobá Živohošť Gianonne (Francie) 16.4.2011 Velmi dobrá 2
Otevřená Speciální Bítov Florence Leonard -Node (Francie) 20.8.2011 Výborná
Otevřená InterCanis Brno P. Márová (CZ) 04.02.2012 Výborná
Otevřená Klubová Živohošť Helena Dvořáková (CZ) 28.4.2012 Výborná
Otevřená Speciální NITRA Tibor Havelka (SK) 26.05.2012 res. CAC
Otevřená Speciální Milevsko Gianonne (Francie) 28.09.2012 Výborná

 

 

Povahový test TAN excellent 10-10-10

 

Zkoušky z výkonu           

Místo Rozhodčí   Datum Hodnocení
ZZO KK Rapotice Slavomír Bořuta 23.5.2010 Výborná
ZOP KK Rapotice Ing. Luděk Novák 19.9.2010 Velmi dobrá
ZPU1 KK Rapotice Ing. Luděk Novák 18.6.2011 Výborná
BH KK Rapotice Milan Oliva 20.5.2012 Obstál

 

Chovná třída: IV. RECOMMANDÉ

Jmenuji se Buggy Mereva narodila jsem se v květnu 2009. Pocházím z linie pracovních psů a fen velmi úspěšných na výstavách a výborných povah, můj dědeček z matčiny strany Ufo je legendou. Otec Ben měl snad všechny možné zkoušky z výkonu a máma Brooke má rovněž řadu zkoušek z nichž nejvyšší je ZVV1.

Musím se pochlubit, že se všem líbím, včetně pánů rozhodčích, především těm zahraničním. V roce 2011 jsme splnili všechna požadovaná kritéria pro chovnost ve III. třídě Excellent a TAN povahový test (socializace, reakce na střelbu a útok holí) jsem zvládla na nejvyšší možný počet bodů 10-10-10. Můžete se podívat na moje video https://www.youtube.com/watch?v=hV0ewft-NuE páneček mi to trochu kazí, chodí jak pantáta (no nemohl v té době na nohy), ale já si dělám svoje. Škoda, že mě na toho chlapíčka s tím klackem nepustil, já už bych ho odnaučila zlobit pejsky.

 Miluji svou rodinu a nejraději bych byla pořád s nimi, ale asi bych se trochu nudila, takže se s pánečkem vzájemně proháníme, on na kole a já před ním. Ráda chodím na cvičák do Rapotic a nejvíc mě potěší, když se můžu poprat s figurantem. V roce 2010 jsem složila první dvě zkoušky z výkonu ZOP a ZZO, na jaře 2011 ZPU 1 další zkoušky jsme plánovali na podzim, ale sešlo z toho protože jsem nosila v bříšku štěňátka. Letošní jaro jsme udělali zkoušku BH a na podzim plánujeme ZM a ZVV1.

Ráda se mazlím u paničky na klíně, ale nejsem žádnej drobek - vážím 37 kg, na bonitaci mi naměřili v kohoutku 66 cm, ale trochu jsem švindlovala - páneček mi říkal, že by nebylo vhodné se stavět na špičky a tak jsem se snažila být co nejmenší. Mám pěkně hustý kožíšek, protože  přes noc a v průběhu dne v zimě a v létě, když není naše smečka doma, hlídám dům a zahradu. Mám slíbeno, že si někdy vyskoušíme závody v bikejoringu.

Valerie se mnou ráda chodí mezi lidi, protože jsme hned všude centrem zájmu a pozornosti, ale nesnáším, když se  k nám někdo přitočí s poznámkou: Ty máš zvláštního dobrmana. No nekousli by ste ho? No já teda ne, jsem slušně vychovaná, ale občas si říkám jestli by si nemohli do Valči aspoň trochu šťouchnout. To už bych mohla né? Bohužel si nikdo netroufne.

Pokud se budete chtít seznámit, dejte pánečkovi vědět a můžem se potkat u nás doma nebo v Rapoticích na cvičáku. Mimochodem jsme tam už tři bosíci, no ale já jsem samozřejmě ta nej.

27.10.2011 se mi narodilo sedm krásných štěňátek s Destinem. Byla to láska na první očuchání a moje dětičky jsou fakt krásný, bohužel většina z nich jde mimo republiku, ale snad se za nimi někdy podívám. Doma mi zůstala Andělka, ale s tím jménem se páníček moc netrefil, dává mi pěkně zabrat.

(Poznámka chovatele: bikejoring disciplína mushingu - pes běží na postroji před kolem s jezdcem a táhne jej. Omlouvám se za Buggy je to zlatíčko, ale ráda se vytahuje.)